Program kurzu

Program kurzu pro budoucí instruktory skalního lezení se zaměřuje na: Historii i současnost, druhy a formy, metodika výuky, technika skalního lezení, druhy skalních terénů, nácvik lezeckých dovedností: jištění, navazování, uzlování, zachycení pádu lezce, bezpečné slaňování, spouštění spolulezce, vytvoření a aktivity na stanovišti, výstup po laně, záchrana a bezpečnost, výběr lezeckých cest, obtížnostní stupnice, výstroj a výzbroj, údržba, kontrola, opravy výstroje a výzbroje a další důležitá témata. Techniky, pravidla a materiálové zajištění pro výstupy ve skalním terénu a další témata. Základní vstupní dovednosti a znalosti je nutné získat na Kurzu pro instruktory lezení na umělých stěnách, který je podmínkou pro účast.
Více informací o vzdělávacím programu instruktor skalního lezení najdete v odkaze:
Podrobnější informace o programu Kurzu instruktora skalního lezení

Využití licence instruktora skalního lezení

Výstup nabízeného kurzu: Licence Instruktor skalního lezení BP SPORT, kterou lze využít v rámci školské, zájmové a komerční organizace (platnost osvědčení je časově neomezená).
Pedagogickým pracovníkům na základě úspěšného absolvování uvedeného kurzu vydáváme akreditované osvědčení v systému Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků MŠMT (platnost osvědčení je časově neomezená). S licencí Instruktor skalního lezení lze vyučovat po dovršení 18 let a využití ve věku 15 – 17 let se podléhá zvláštním pravidlům, která jsou vysvětlena v dalších informacích – níže. Účast na kurzu není jiným způsobem limitována.

Dosažená formální odbornost vzdělávacího střediska: Naše vzdělávací středisko je držitelem akreditace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Detailenější informace o uplatnění osvědčení Instruktor skalního lezení najdete v článku:
Podrobnější informace o využití licence

 

Podmínky pro účast

Podmínkou účasti na Kurzu instruktora skalního lezení je úspěšné absolvování Kurzu pro instruktory lezení na umělých stěnáchnašeho střediska vzdělávání nebo po dohodě jiného kurzu. S licencí instruktor skalního lezení lze vyučovat po dovršení věkové hranice 18 let.

Termíny

Termín a místo konání I.: 18. – 19.9. a 9. – 10.10.2021 v Bechyni.
– jedná se o jeden kurz – 4 dny a školení je rozděleno do 2 víkendových učebních bloků.

Pokud Vám nevyhovují uvedené termíny (případně nejsou uvedena přesná data), tak nám prosím napište e-mailovou zprávu o Vašem předběžném zájmu. Budeme Vás informovat ihned po vypsání dalšího termínu.
Nemáme konečný termín možnosti podání přihlášek. Po obsazení kurzu instruktora lezení na přírodních stěnách se přijímání přihlášek ukončí. Je velmi těžké odhadnout, kdy se školení s největší pravděpodobností obsadí.

Cena

Cena kurzu: 3500 Kč (cena zahrnuje účastnický poplatek a studijní materiál, cena nezahrnuje Kurz instruktora lezení na umělých stěnách, který je podmínkou pro účast na tomto kurzu)

Lektoři

V našem týmu kurzu instruktora lezení na přírodních stěnách akreditovaných lektorů, metodiků, garantů jsou zkušení instruktoři i cvičitelé s dlouhou i úspěšnou praxí v oblasti vedení lekcí pro běžnou veřejnost. Vzhledem k širokému vzdělání a mnoha zkušenostem v této oblasti je přístup našich lektorů k tréninku svěřenců velmi komplexní.
Informace o lektorech jsou v odkaze:
Stálý lektor skalního lezení Břetislav Brodský

Přihlášky

Pro přihlášení na kurz vyplňte on-line přihlášku
Nejjednodušší způsob jak se přihlásit k jednotlivým kurzům.

nebo zasláním vyplněného formuláře přihlášky e-mailem na adresu kurzinstruktor@gmail.com – přihláška ke stažení zde
Na přihlášce nemusí být razítko vysílající organizace, takže ji lze zaslat e-mailem.
Pokud se zájemce přihlašuje samostatně (bez vysílající organizace), tak se data o vysílající organizaci neuvádějí.
Na základě přihlášky vám budou s přiměřeným časovým předstihem před kurzem pro instruktory skalního lezení zaslány pokyny k nástupu a podrobnější informace o kurzu.

Kontakt a informace

Informace o přihláškách a fakturaci – Tel. +420 608 780 870, e-mail: kurzinstruktor@gmail.com

Informace o organizaci a další: – Tel. 420 608 780 870 (776 175 167), e-mail: kurzinstruktor@gmail.com

Kontakt na ředitele a jednatele vzdělávacího zařízení: Mgr. Lukáš Binter

Kurz instruktora skalního lezení je také prezentován na www.eu-dat.cz – databáze vzdělávání Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a na webu www.edu.cz – „Školském vzdělávacím a informačním portále“ Ústavu pro informace ve vzdělávání – zařízení Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy (při změně struktury stránek lze nejrychleji nalézt přes „Vyhledávání“ pod pojmem „SPORT BP“ nebo „Binter“).

Další školení budoucích sportovních instruktorů

Ze sportů provozovaných na horách či skalách oranizujeme školení pro budoucí instruktory snowboardingu, lyžování, lezení na přírodních stěnách a pro indoorové lezce nabízme kurz instruktorů lezení na umělých stěnách.
Pro příznivce outdoorových sportovních disciplín školíme instruktory vodní turistiky, kolečkového bruslení a cykloturistiky.
Organizujeme i školení, která jsou více vyhledávaná ženami, což jsou kurzy instruktorů aerobicu,  powerjógy a pilates.