Po absolvování kurzu instruktora cykloturistiky a získání osvědčení Istruktor cykloturistiky BP SPORTbudete oprávnění vést lekce cykloturistiky ve školských i mimoškolských zařízeních.

Výstup – kurz instruktor cykloturistiky

Výstup nabízeného kurzu: Licence Instruktor cykloturistiky BP SPORT, kterou lze využít v rámci školské, zájmové a komerční organizace (platnost osvědčení je časově neomezená).
Pedagogickým pracovníkům na základě úspěšného absolvování uvedeného kurzu vydáváme akreditované osvědčení v systému Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků MŠMT (platnost osvědčení je časově neomezená). S licencí Instruktor cykloturistiky lze vyučovat po dovršení 18 let a využití ve věku 15 – 17 let se podléhá zvláštním pravidlům, která jsou vysvětlena v dalších informacích – níže. Účast na kurzu není jiným způsobem limitována.

Dosažená formální odbornost vzdělávacího střediska: Naše vzdělávací středisko je držitelem akreditace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Program – kurz instruktor cykloturistiky

Současnost a historie, formy a druhy cykloturistiky. Výstroj a výzbroj ( rozdělení jízdních kol, doplňky). Údržba a základní servis jízdních kol. Disciplíny, cyklostezky, bezpečnost a první pomoc. Praktická výuka cykloturistiky.

Organizace – kurz instruktor cykloturistiky

Lektor: Ústřední lektoři

Termín a místo konání: 10. – 13.9.2020 v  Lipně nad Vltavou
V případě, že vám časově nevyhovují dané termíny kurzu instruktora cykloturistiky, tak nám prosím zašlete e-mailovou zprávu. Budeme vás informovat prostřednictvím e-mailu vzápětí po vypsání nového termínu kurzu instruktora cykloturistiky.
Nemáme konečný termín možnosti podání přihlášek. Po obsazení kurzu instruktora cykloturistiky se přijímání přihlášek ukončí. Je velmi těžké odhadnout, kdy se školení s největší pravděpodobností obsadí.

Cena kurzu: 3420,- Kč (cena zahrnuje účastnický poplatek, ubytování a stravu – polopenzi)

 

Další termíny konání na jiných místech:

Termín a místo konání:  Praha – bude upřesněno.
– kurz začíná 1. den termínu ráno a končí poslední den po 14 hod.
Cena kurzu bez ubytování a stravy: 1830,- Kč

Přihlášky:

Pro přihlášení na kurz vyplňte on-line přihlášku
Nejjednodušší způsob jak se přihlásit k jednotlivým kurzům.

nebo zasláním vyplněného formuláře přihlášky e-mailem na adresu kurzinstruktor@gmail.com – přihláška ke stažení zde
Na přihlášce nemusí být razítko vysílající organizace, takže ji lze zaslat e-mailem.
Pokud se zájemce přihlašuje samostatně (bez vysílající organizace), tak se data o vysílající organizaci neuvádějí.
Na základě přihlášky vám budou s přiměřeným časovým předstihem před kurzem zaslány pokyny k nástupu a podrobnější informace o kurzu.

Kontakt a informace:

Informace o přihláškách a fakturaci – Tel. +420 608 780 870, e-mail: kurzinstruktor@gmail.com

Informace o organizaci a další: – Tel. 420 608 780 870 (776 175 167), e-mail: kurzinstruktor@gmail.com

Kontakt na ředitele a jednatele vzdělávacího zařízení: Mgr. Lukáš Binter

Kurzy BP SPORTU jsou také prezentovány na www.eu-dat.cz – databáze vzdělávání Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a na webu www.edu.cz – „Školském vzdělávacím a informačním portále“ Ústavu pro informace ve vzdělávání – zařízení Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy (při změně struktury stránek, lze nejrychleji nalézt přes „Vyhledávání“ pod pojmem „SPORT BP“ nebo „Binter“).

Podrobné informace o kurzu instruktora cykloturistiky

Využití licence instruktor cykloturistiky

Na základě absolvování uvedeného kurzu lze vést hodiny ve všech oblastech: Komerční, zájmová a školská zařízení(platnost osvědčení je bez časového omezení). Pedagogickým pracovníkům na základě úspěšného absolvování uvedeného kurzu vydáváme akreditované osvědčení v systému Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků MŠMT (platnost osvědčení je časově neomezená). S licencí Instruktor cykloturistiky lze vyučovat po dovršení 18 let a využití ve věku 15 – 17 let se podléhá zvláštním pravidlům, která jsou vysvětlena v dalších informacích – níže. Účast na kurzu není jiným způsobem limitována. Získání zaměstnání instruktora cykloturistiky je vždy výsledkem jednání s potenciálním zaměstnavatelem.

Dosažená formální odbornost vzdělávacího střediska

Naše vzdělávací středisko je držitelem akreditace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Podmínky pro účast na kurzu instruktor cykloturistiky

Přijetí do kurzu instruktora cykloturistiky není vyjma věku nijak omezeno. Kurz může absolvovat i účastník mladší 18 let a po úspěšném absolvování získá licenci. Osvědčení Instruktor cykloturistiky je možné pak plně využít až po dovršení věkové hranice 18 let.
Pokud vyučuje svoje svěřence cvičitel cykloturistiky s licencí ve věkovém rozmezí: 15 – 17 let, tak při výuce musí asistovat další držitel platné licence, který je starší 18 let a převezme na sebe právní odpovědnost za žáky či klienty. Takže je reálné stát se držitelem licence a pak vyučovat i před dovršením 18 let, ale musí při výuce asistovat starší instruktor cykloturistiky.

Program kurzu instruktora cykloturistiky

Program kurzu instruktora cykloturistiky lze rozdělit na praktickou a teoretickou část, které na sebe navazují a vzájemně se doplňují.
V praktické části jsou zařazeny výjezdy po cyklostezkách a cyklotrasách v okolí Lipenské nádrže. Praktická výuka je časována na dopoledne a odpoledne. Obsahem praktické výuky je zejména technika jízdy na jízdním kole, jízda v pelotonu, orientace v mapě, vedení cyklistického družstva. Za příznivého počasí a zájmu účastníků je do programu zařazena jednodenní cykloturistická vyjížďka na Podunajské stezce. Podunajská cyklo stezka je přibližně 60 km od penziónu a doprava autem ke stezce je individuální.
Trasa a místo výcviku se může ojediněle z technických důvodů změnit. Samozřejmě se taková informace objeví v nabídce.
Celý půlden z trvání kurzu insturktora cykloturistiky je věnován servisu a základní údržbě jízdních kol.
Večer výuka navazuje přednáškami. Do teoretické části také patří přednáška člena horské služby, který má zkušenosti s úrazy cyklistů v okolí Lipna, potom přednáška o cyklistickém vybavení, právní a bezpečnostní problematice.

Terény pro výcvik kurzu instruktora cykloturistiky – cyklostezky a cyklotrasy

Výjezdové trasy vedou po cyklostezkách a cyklotrasách. Cyklostezek a cyklotras v okolí vodní nádrže Lipno přibývá. Trasy jsou situovány na komunikace s minimálním či nulovým provozem motorových vozidel.
Terén lze označit jako středně členitý. Pochopitelně odlišuje se dle výběru konkrétního družstva. Dané výkonnostní družstvo se tempem jízdy přizpůsobuje těm nejslabším účastníkům. V okolí Lipenské nádrže je zajímavá krajina.
Podunajská cyklo stezka je pro motorová vozidla prakticky nepřístupná. Vede také velmi pěkným přírodním korytem Dunaje.

Ubytování

Účastníci kurzu instruktora cykloturistiky jsou ubytováni v penziónu v obci Kobylnice u Lipna nad Vltavou a vyjížďky se realizují v okolí. Ubytování se může ve vyjímečných případech změnit. V daném případě se tato změna objeví předem v nabídce.

Lektoři

V lektorském týmu BP SPORTU jsou závodníci s bohatými zkušenostmi, kteří mají také praxi v oblasti vedení cykloturistických zájezdů. Dále disponujeme lektory s bohatou kariérou v oblasti cykloturistiky pro nejširší veřejnost.
Například – Jan Zeman disponuje znalotmi zkušenostmi ze závodní podoby tohoto sportu a letitou praxí v roli provozovatele cyklistického servisu a obchodu.
Kurz cykloturistiky metodicky koordinuje také Arnošt Binter, který je bývalým účastníkem juniorského Závodu míru.

Jiné sportovní akce

Pořádámě sportovní akce v interiéru v podobě kurzů budoucích instruktorů aerobiku, fitness, indoor cyclingu, powerjógy, pilates, sebeobrany a plavání.
Ze sportů v přírodním prostředí organizujeme kurz instruktora snowboardingu, lyžování a pro teplomilné kurz pro instruktory vodní turistiky, kolečkového bruslení, cyklistiky,  skalního lezení a  pro vyznavače umělých stěn nabízíme instruktorský kurz lezení na umělé stěně.