Výhody našich kurzů lyžování...
Získáte metodický materiál – do mobilu i tištěný+skripta Právní problematika+online ski slovník (i do mobilu) do AJ a NJ * Neomezená platnost licence * Horská chata či dojíždění z bydliště * Kurzy na více místech v ČR * Během víkendů či v 1. výukovém bloku * Také v rámci DVPP * Absolventi se uplatnili v 80 lyžařských školách a 1600 základních a středních školách * Předpoklad dostatku sněhu: Ve Skiresotu ČERNÁ HORA – PEC a Monínci zasněžovací systém pro plusové teploty * Licence je vhodná pro komerční, zájmová, školská zařízení *

Základní kurz pro instruktory lyžování

Výstup nabízeného kurzu lyžování: Licence „Instruktor základního lyžování“, kterou lze využít v zaměstnaneckém poměru v rámci školské, zájmové a komerční organizace (platnost průkazu je časově neomezená).
Pedagogickým pracovníkům na základě úspěšného absolvování uvedeného kurzu vydáváme akreditované osvědčení v systému Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků MŠMT (platnost osvědčení je časově neomezená). S licencí Instruktor základního lyžování lze vyučovat po dovršení 18 let a využití ve věku 15 – 17 let se podléhá zvláštním pravidlům, která jsou vysvětlena v dalších informacích – níže. Účast na kurzu není jiným způsobem limitována.
Zprostředkování práce instruktora lyžování
Dosažená formální odbornost vzdělávacího střediska: Naše vzdělávací středisko je držitelem akreditace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Program – základní kurz instruktorů lyžování

  • Teoretická část – Lyžařská výzbroj a výstroj, údržba výzbroje, metodika výuky, organizační a právní předpisy, bezpečnost a první pomoc.
  • Praktická část – Praktická výuka lyžování.

Organizace – základní kurz instruktorů lyžování

Místo konání: Pec pod Sněžkou

Termíny konání: 10. – 15.12.2021, 15. – 20.12.2021, 3. – 8.1.2022, 8. – 13.1.2022, 20. – 25.3.2022, 25. – 30.3.2022

(tyto termíny jsou na výběr)

Pokud Vám nevyhovují uvedené termíny kurzů lyžování (případně nejsou uvedena přesná data), tak nám prosím napište e-mailovou zprávu o Vašem předběžném zájmu. Budeme vás informovat ihned po vypsání dalšího termínu. Nemáme konečný termín možnosti podání přihlášek. Po obsazení kurzu instruktora lyžování se přijímání přihlášek ukončí. Je velmi těžké odhadnout, kdy se školení s největší pravděpodobností obsadí.

Cena: 5500,- Kč

Cena kurzů lyžování zahrnuje ubytování , stravování (snídaně, oběd, večeře), poplatek MÚ a organizační poplatek (cena bez ubytování a stravy činí 2080,- Kč), metodický materiál – do mobilu i tištěný+skripta Právní problematika+online ski slovník (i do mobilu) do AJ a NJ. Úvodní den kurzu v Peci p. S. se začíná v podvečer a poslední den končí snídaní. Účastníky základního či doškolovacího kurzu lyžování nebo snowboardingu (pokud tyto kurzy probíhají souběžně) na vyžádání ubytujeme společně.

Další termíny konání na jiných místech:

Termín a místo konání I.: V Areálu Monínec – Sedlec – Prčice – Zasněžování pro vyšší teploty
Teorie formou online výuky: 20 – 21.11.2021
Praxe na Monínci:
23.11.2021 – úterý, 18 – 21 hod.
25.11.2021 – čtvrtek, 18 – 21 hod.
30.11.2021 – úterý, 18 – 21 hod.
2.12.2021 – čtvrtek, 18 – 21 hod.
– jedná se o jeden kurz, který je rozdělen do výše uvedených učebních bloků.
– výstupem kurzu je: Licence „Instruktor základního lyžování“
– na tomto kurzu nelze získat osvědčení v systému Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků MŠMT
– výhodou večerního lyžování je nižší obsazenost areálu než o víkendu

 

Termín a místo konání II.:  20. – 21.11.2021 a 4. – 5.12.2021 v Areálu Monínec – Sedlec – Prčice – Zasněžování pro vyšší teploty
– jedná se o jeden kurz – 4 dny, který je rozdělen do 2 víkendových učebních bloků

 

Termín a místo konání I.: 30.1. – 2.2.2022 v Chotouni – Jílové u Prahy

Termín a místo konání II.:  v Chotouni – Jílové u Prahy – bude upřesněno

Cena kurzu bez ubytování a stravy: 2080,- Kč

Cena kurzů lyžování zahrnuje organizační poplatek, metodický materiál – do mobilu i tištěný+skripta Právní problematika+online ski slovník (i do mobilu) do AJ a NJ

První den kurzu instruktora na jiných místech než v Peci p. S. se začíná ráno a končí poslední den večer.

Levné ubytování je případně možné objednat.

Přihlášky:

Pro přihlášení na kurz vyplňte on-line přihlášku
Nejjednodušší způsob jak se přihlásit k jednotlivým kurzům.

nebo zasláním vyplněného formuláře přihlášky e-mailem na adresu kurzinstruktor@gmail.com – přihláška ke stažení zde
Na přihlášce nemusí být razítko vysílající organizace, takže ji lze zaslat e-mailem.
Pokud se zájemce přihlašuje samostatně (bez vysílající organizace), tak se data o vysílající organizaci neuvádějí.
Na základě přihlášky vám budou s přiměřeným časovým předstihem před kurzem zaslány pokyny k nástupu a podrobnější informace o kurzu lyžování.

Kontakt a informace:

Informace o přihláškách a fakturaci – Tel. +420 608 780 870, e-mail: kurzinstruktor@gmail.com
Nejrychlejší zjištění obsazenosti kurzu
Informace o organizaci a další: – Tel. +420 608 780 870 (776 175 167), e-mail: kurzinstruktor@gmail.com

Kontakt na ředitele a jednatele vzdělávacího zařízení: Mgr. Lukáš Binter

O sněhové situaci se lze informovat na www.holidayinfo.cz.

Podrobnější informace jsou uvedeny níže.

Další typy školení:

Kurzy lyžování jsou také prezentovány na www.eu-dat.cz – databáze vzdělávání Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a na webu www.edu.cz – „Školském vzdělávacím a informačním portále“ Ústavu pro informace ve vzdělávání – zařízení Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy (při změně struktury stránek, lze nejrychleji nalézt přes „Vyhledávání“ pod pojmem „SPORT BP“ nebo „Binter“).

Podrobné informace pro kurzy instruktora lyžování

Využití licence instruktor základního lyžování (instruktor pro školního lyžování)

Na základě absolvování uvedeného kurzu lyžování lze vést hodiny v zaměstnaneckém poměru ve všech oblastech: Komerční, zájmová a školská zařízení(platnost osvědčení je bez časového omezení). Pedagogickým pracovníkům na základě úspěšného absolvování uvedeného kurzu vydáváme akreditované osvědčení v systému Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků MŠMT (platnost osvědčení je časově neomezená). S licencí Instruktor základního lyžování lze vyučovat po dovršení 18 let a využití ve věku 15 – 17 let se podléhá zvláštním pravidlům, která jsou vysvětlena v dalších informacích – níže. Účast na kurzu není jiným způsobem limitována.Kvalifikace je nezbytná pro výuku na školních výcvikových zájezdech.
Celá řada našich účastníků vyučuje v komerčních školách v různých zimních střediscích. Získání zaměstnání instruktora lyžování je vždy výsledkem jednání s potenciálním zaměstnavatelem.
Máme také informace o našich instruktorech, kteří s naší licencí vyučovali i v USA, Rakousku, Francii, Norsku atd..
Pořádáme také doškolovací kurzy prodlužují licenci. Lze obnovit i časově propadlou licenci.
RADY PRO BRIGÁDU V LYŽAŘSKÉ ŠKOLE

Dosažená formální odbornost vzdělávacího střediska

Naše vzdělávací středisko je držitelem akreditace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Lektorský tým a jeho historie

Na kurzu lyžování vyučuje  tým lektorů s dlouholetými zkušenostmi. Podrobné informace o jednotlivých lektorech získáte zde.
Původním zakladatelem našeho lektorského týmu je Mgr. Arnošt Binter (viz: lektoři), který začal organizovat instruktorské kurzy lyžování v 70. letech. V té době školení probíhalo v rámci různých organizací, které tehdy tuto oblast zastřešovaly. V 90. letech kurzy instrukorů lyžování probíhaly pod křídly Pedagogického centra České Budějovice ( organizace Ministerstva školství, ml. a těl.) pod vedením Mgr. Arnošta Bintera. Místa vedoucího lektorského týmu lyžařských kurzů se ujal Mgr. Libor Binter (Kvalifikace: Učitel lyžování) nasbíral zkušenosti v lyžování také v roli trenéra své dcery – členky juniorského reprezece. V roce 2004 bylo Pedagogické centrum České Budějovice zrušeno (obdobně jako další krajská pedagogická centra). Lektorský tým měl zájem v instruktorských kurzech pokračovat, a tak vzniklo školící středisko „SPORT BP“, později pak „BP SPORT“.

Náročnost kurzů instruktor lyžování

Výuka lyžování je oblastí tohoto sportu, kde čistě sportovní výkonnost jezdce není nejdůležitější. Kvalitní instruktor lyžování musí rozumět technice lyžování, chápat a využívat didaktické postupy a aplikovat vhodné metody výuky (to vše si osvojí na kurzu).
Cílem kurzu instruktora lyžování je naučit účastníky vyučovat. Z hlediska výkonnosti v jízdě na lyžích musí být instruktor zdatný do té míry, aby byl schopen svým budoucím žákům ukázat určité prvky metody výuky (např. oblouky, jízdu šikmo svahem atd.). Předvést je musí pomalými pohyby a v nízké rychlosti, tak aby je svěřenci z hlediska techniky co nejlépe pochopili. Instruktor lyžovánítedy nemusí být rychlým jezdcem.
Účastníci kurzu lyžování jsou rozděleni do družstev podle výkonnosti.

Podmínky pro účast na kurzu instruktor lyžování

Přijetí do kurzu lyžování není vyjma věku nijak omezeno. Kurz může absolvovat i účastník mladší 18 let a po úspěšném absolvování získá licenci. Osvědčení Instruktor základního lyžování je možné pak plně využít až po dovršení věkové hranice 18 let.
Pokud vyučuje svoje svěřence instruktor s licencí ve věkovém rozmezí: 15 – 17 let, tak při výuce musí asistovat další držitel platné licence, který je starší 18 let a převezme na sebe právní odpovědnost za žáky či klienty. Takže je reálné stát se držitelem licence a pak vyučovat i před dovršením 18 let, ale musí při výuce asistovat starší instruktor lyžování.

Místo a terény pro výcvik

Kurzy lyžování jsou organizovány v Peci pod Sněžkou, která patří mezi 3 zimní střediska s nejdelším lyžařským provozem v ČR. Velké množství přírodního sněhu je zapříčiněno vysokou nadmořskou výškou a specifickým mikroklimatem, které v Peci p. S. panuje. V areálu jsou samozřejmě sněhová děla. Zimní sezóna tady běžně začíná na konci listopadu a končí v polovině dubna. Sníh na svazích však zůstává většinou ještě mnohem déle. V Peci p. S. je bohatý a pestrý výběr sjezdovek, které jsou vhodné pro začátečníky i zkušené jezdce.
Pro méně zdatné lyžaře jsou velmi vhodné sjezdovky „Klondike“ a „U lesa“, kde je sklon svahu na jednotlivých sjezdovkách odstupňován. Pec p. S. patří mezi přední střediska v České republice. Zároveň si toto zimní středisko stále uchovává svůj přírodní charakter. Kvalitu naznačuje i jeho pozice v kategorizaci zimních rekreačních středisek www.holidayinfo.cz. Dobrá úroveň střediska také přispívá ke kvalitě kurzu. O sněhové situaci se můžete informovat na www.holidayinfo.cz nebo na www.skipec.com.

Termíny kurzů instruktor lyžování a instruktor školního lyžování

Termíny kurzů instruktor lyžování a instruktor školního lyžování jsou časovány v první polovině prosince, začátkem ledna a na konci března. První polovina prosince je charakteristická malým počtem dalších lyžařů a snowboardistů na sjezdovkách a poměrně chladnými teplotami po celý den. Začátek ledna se vyznačuje větší sněhovou pokrývkou a vhodnými teplotami. Na konci března i začátkem dubna je překvapivě velmi spolehlivá sněhová pokrývka. Často bývá mnoho slunečních dnů. Je nutné přiznat, že při slunných dnech je sníh odpoledne měkčí. Peci p. S. je touto dobou málo zaplněná jinými turisty.

Metoda výuky kurzů lyžování a školního lyžování

Důležitým cílem instruktorského kurzu je účastníka proškolit tak, aby se z něj stal kvalitní instruktor lyžování, což představuje: primárně umět naučit lyžování téměř kohokoliv. Tento cíl je obdobný v komerční a školní výuce, a tak se náš lektorský tým nevyhraňuje ani na jednu z těchto oblastí. Naše kvalifikace má univerzální platnost.

Kurzy lyžování metodicky řídí Mgr. Libor Binter odkaz více, který je držitelem kvalifikace Učitel lyžování a zkušenosti o lyžování také nasbíral v roli trenéra své dcery – členky juniorského reprezentačního týmu. Mgr. Arnošt Binter pomáhá metodiku výuky koordinovat na základě svých dlouholetých zkušeností s spořádáním školních kurzů a se školením instruktorů. Naše metoda výuky se snaží propojit poznatky z výuky v praxi – konkrétně z vlastní lyžařské školy, také zkušenosti z vlastního skiservisu a lyžařského obchodu, dále ze školních kurzů a zkušenosti ze závodního lyžování i na mezinárodním úrovni.

Program kurzu instruktor lyžování

Kurz lyžování je rozdělen na teoretickou a praktickou , které se vzájemně zkoordinovány. Praktická výuka je časována dopoledne a odpoledne. Po skončení otevírací doby lanovek a vleků pak kurz navazuje přednáškami. Přednášky jsou zařazeny před večeří nebo po večeři dle aktuálního programu.

Teoretická část
Lyžařská výzbroj a výstroj, údržba výzbroje, metodika výuky, organizační a právní předpisy, bezpečnost a první pomoc.
Praktická část
Praktická výuka lyžování.

Ubytování

Účastníky základního či doškolovacího kurzu lyžování nebo snowboardingu (pokud probíhají souběžně) ubytujeme na vyžádání společně. Ubytování účastníků je v tradiční horské chatě. V případě většího počtu zájemců o jeden termín kurzu, je ve stejném termínu zorganizován paralelní kurz v dalším penziónu. Veškerý program a dění kurzu: strava, ubytování, přednášky, zábava tak probíhá vždy v jednom objektu. V každém objektu je vždy maximálně 37 frekventantů, což přispívá k přátelské atmosféře.

Informace o našem lektorskému týmu a jednotlivých lektorech získáte zde.

Jiné instruktorské kurzy

Z letních sportovních aktivit organizujeme kurz pro instruktory vodní turistiky, inline bruslení, skalního lezení a cykloturistiky.
Mezi naše indoor aktivity patří: Kurz pro instruktory power yogy, pilates, fitness, aerobiku, indoor cyclingu. Dále pak kurz instruktora plavání, lezení na umělých stěnách a sebeobrany.
Ze sněžných sportů pořádáme: Kurz instruktora snowboardingu a lyžování.

Dotazník pro kurzy – Chotouň, Monínec, Kozí Pláně a Libín